SSK Evlerinde Vatandaşlardan Sesler Yükselmeye Başladı

0Shares

2014 yılından bu güne gündemden düşmeyen SSK evleri projesi hayata geçti ve bölge plansız bir şekilde yapımına başlandı. 105 evleri olarak bilinen bölgedeki sıkıştırılmış nizamdaki yaşanan sorunların bu bölgede de yaşanmaması için alanın komple değerlendirilerek bir proje dâhilinde yapılması planlanmış fakat hayata geçirilememiştir. Bölge Bölge yapımı devam eden SSK evlerinde şuan ana arter üzerinde yer alan evlerin dışındaki bölgede bulunan bina sahipleri mağdur olduklarını söyleyerek çözüm arayışına girdiler. Vatandaşların taleplerini dinlemek ve yerinde incelemek için bölgeye giden İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş mağduriyetini bildiren vatandaşlarla görüşerek sorunlarına çözüm arıyor.

Hakan Savaş: “SSK Evlerinde Yandaşa Kıyak Vatandaşa Zulüm Var”

Son yıllarda sürekli tartışma konusu olan SSK evlerine bir ziyaret gerçekleştiren İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, imar uygulamalarında haksızlığa uğrayan çok sayıda insan olduğunu ve bu insanların adalet istediğini söyledi.

Uşak Belediyesi tarafından yapılan imar uygulamalarının adaletsiz olduğunu söyleyen mülk sahipleri ile görüştüğünü kaydeden İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, vatandaşların kendisine Uşak Belediyesinin adalete sığmayan imar uygulamaları yüzünden perişan olduklarını ilettiğini, bu haksızlığın derhal giderilmesi gerektiğini, buradaki adaletsizlikleri İYİ Parti olarak yargıya taşıdıklarını açıkladı.

Savaş, “SSK evlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın kangren olmuş yaralarına merhem olmak amacı ile İYİ Parti olarak yönetimde kurulu ve belediye meclis üyesi arkadaşlarla bir ziyaret gerçekleştirdik.

Burada mağdur olduğunu söyleyen 21 blokta bulunan 272 dairede ikamet eden vatandaşlarımızla pandemi kurallarına uygun biçimde tek tek görüştük. Hepsi yıllardır mağdur olduklarını dile getirdi.

Mülk sahibi vatandaşlar, yıllardır yapılan haksız uygulamalardan bıkmış durumda. Görüştüğümüz hak sahipleri; “Yandaş müteahhitlere verilen SSK evlerine 10-15 kat bina yapılıyor. Bizlere zar zor 5-6 kat bina yapma izni veriyorlar. Yandaş binalarda hak sahiplerine 2 şer 3 er daire düşerken, bu durumda bize başımızı sokacak bir daire bile düşmüyor. Onlara ne yapıldıysa bize de yapılsın. Onu da geçtik. Başımıza sokacak bir evimiz bile olmuyor” diyorlar.

Bizde İYİ Parti olarak daima yanlarında olduğumuzu, bu haksızlığın düzeltilmesi için yargıya başvurduğumuzu kendilerine ilettim. Çok memnun oldular”  dedi.

0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir